tr / en

GAYE SÖKMEN


GAYE SÖKMEN
 

 

İstanbul'da doğan Gaye Sökmen mesleki kariyerinin başlangıcı olan bale öğretmenliğine 1984 senesinde Bale Sanat Merkezinde başladı. Bale Sanat Merkezi bünyesinde defile, reklam filmi ve tanıtımlarda koreograf asistanı olarak çalıştı ve tüm organizasyonların kulis yönetmenliğini üstlendi.

 


1991" senesinde eşi Sait Sökmen ile birlikte Gaye Sökmen Ajans'ı kurdu.

 


Bu süreçte; Elite Model Look Yarışmalarının Türkiye temsilciliğini yürüttü. Sabah Gazetesi, Yeni Asır Gazetesi, Star Tv, Show Tv ve Kanal D'nin düzenlediği birçok güzellik ve modellik yarışmalarının bazılarının sahne ve kulis yönetmenliğini, bazılarının tüm organizasyonlarını gerçekleştirdi. Ayrıca yine birçok önemli markanın organizasyonlarını yönetti. 
 

 

Bunların yanı sıra 2004-2015 yılları arasında İstanbul Autoshow Fuarı kapsamında Carre Otis, Adriana Karembeu, Paul Anka, Demis Roussos, Anna Kournikova, Irina Shayk ve Erin Heatherton’un Türkiye’ye getirilmesini sağladı.


Gaye Sökmen, 2001 yılına kadar moda dünyasına sayısız model, 2004 yılından itibaren de oyunculuk alanında pek çok yeni isim keşfederek Türk sinema ve dizi sektörüne bu isimleri kazandırdı..

 


Türkiye’nin ilk yetenek keşfi ve yönetimi ajansı olan Gaye Sökmen Ajans'ın Kurucu Ortağı ve Yöneticisi olarak mesleki kariyerine devam etmektedir.